Rajd szkolny

28 września br. społeczność św. Kingi z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nowym Sączu wyruszyła na rajd górski. Tradycyjnie najpierw uczniowie z gronem pedagogicznym oraz dyrekcją wzięli udział we mszy św. w Kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Natchnięci siłą i zapałem  udali się  autobusami na szlaki górskie : pierwszoklasiści z IV LO Sportowego wyruszyli  z Feleczyna na Cyrlę, drugoklasiści z Gimnazjum nr 5  ze Składzistego na Halę Łabowską a trzecioklasiści z Gabonia na Przehybę. Rajdowiczom dopisała piękna pogoda, co uważniejsi zbierali po drodze prawdziwki i rydze oraz utrwalali na telefonach górskie widoki. Artystyczne dusze podczas postojów szkicowały pejzaże ołówkiem. Po kilku godzinach drogi na szczyty w towarzystwie wygrzewających się salamander plamistych i rechoczących ropuch, wszyscy dotarli bez przeszkód na miejsce. Młodzież integrowała się wraz z opiekunami przy ognisku piekąc kiełbaski lub smakowała swojskiego jedzenia w schronisku. Nie zabrakło rozgrywek sportowych. Z Przehyby można było podziwiać tatrzańskie plenery. Po dwóch godzinach odpoczynku uczestnicy rajdu wyruszyli pieszo w drogę powrotną: licealiści- do Rytra, gdzie czekały na nich autobusy; drugoklasiści- do Łabowca zaś trzecioklasiści- do Gabonia. Stamtąd wszyscy pozytywnie zmęczeni, z przewietrzonymi umysłami i pełni wrażeń- wrócili autobusami do Sącza. Teraz tylko wypatrywać kolejnych przyszłorocznych wypraw w góry, hej!!!

Galeria znajduje się na szkolnym profilu facebook.