„Kącik miłośników robotów”

W naszej szkole realizowany jest projekt pt.”Mistrz robotyki” prowadzone przez p. Bartłomieja Leśniaka z Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności. W trakcie zajęć uczestnicy budują i programują roboty przy wykorzystaniu klocków Lego Mindstorms EV3. Postępując zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami budowania w 3D można stworzyć roboty znane jako TRACK3R, R3PTAR, SPIK3R, EV3RSTORM oraz GRIPP3R i tchnąć w nie życie za pomocą intuicyjnego interfejsu programowania opartego na ikonach. Potem wystarczy sięgnąć po dołączonego do zestawu pilota i wziąć udział w pełnych wyzwań misjach lub wydawać robotom polecenia na swoim smartphonie. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.
>  Biorą w nim udział uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. Poprzez te zajęcia młodzież rozwija i rozbudza swoje zainteresowania, przede wszystkim techniczne i informatyczne. Poniżej możecie zobaczyć i przeczytać jak wyglądają te warsztaty.  Odbędzie się również pokaz robotów w trakcie których uczestnicy zaprezentują wyniki swojej pracy podczas zajęć. Wkrótce pojawią się także aktualne zdjęcia waszych kolegów i koleżanek. Opiekunem projektu jest pani Marzena Czernecka.

W naszej szkole działają koła zainteresowań:

• Koło polonistyczne
  • Koło matematyczne
  • Koło fizyczne
  • Koło historyczne
  • Koło biologiczne
  • Koło geograficzne
  • Koło informatyczne
  • Koło muzyczne
  • Koło artystyczne
  • Koło fotograficzne

Terminy spotkań oraz szczegóły u nauczycieli poszczególnych przedmiotów.