Kilka słów o nas

Święto Szkoły – 16 czerwca

Dzień ten został wybrany na pamiątkę kanonizacji naszej patronki oraz wizyty Ojca Świętego na Ziemi Sądeckiej. Rozpoczynamy go mszą świętą, zaś w szkole młodzi aktorzy z naszej grupy teatralnej wystawiają spektakl, po którym następuje impreza integrująca wszystkich uczniów. W tym dniu odbywa się konkursy wiedzy o Świętej Kindze oraz konkurs plastyczny.

Rajd szlakiem Świętej Kingi

Co roku klasy wraz ze swoim wychowawcami udają się na wycieczkę śladami Świętej Kingi. Młodzież gimnazjum spotyka się w ustalonym miejscu, gdzie po krótkim odpoczynku przy ognisku rozpoczyna się konkursy piosenki rajdowej oraz konkursy poświęcone turystyce i promocji zdrowego stylu życia.

Strój Gimnazjalny

Wprowadzenie stroju gimnazjalnego to inicjatywa uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim oraz Parlamencie Szkolnym. Na terenie szkoły został zorganizowany konkurs dotyczący przedstawienia projektu mundurka. Wybrany został projekt przedstawiony przez grupę uczennic z klasy I a – dla dziewczyn: biała bluzka, krótka zakładana spódniczka i kamizelka w popielatym kolorze; dla chłopców: biała koszula i kamizelka. Na kamizelkach emblemat z wizerunkiem Świętej Kingi. Obecnie obowiązującym strojem uczniowskim jest szara kamizelka z emblematem.

Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

Ślubowanie pierwszoklasistów ma ułatwić im aklimatyzację w gimnazjum oraz sprawić, aby czuli się odpowiedzialni za siebie i szkołę. Podczas uroczystości, młodzież razem z rodzicami i wychowawcami udaje się do kościoła na mszę świętą. Następnie ma miejsce część artystyczna, podczas której odbywa się uroczyste ślubowanie, po czym  następuje przemarsz orszaku królewskiego i młodzieży do budynku szkoły, a tam spotkania zespołów klasowych.

Wymiana młodzieży w ramach działalności Klubu Europejskiego “Europartner”

Działalność klubu przyczynia się do wzbogacenia wśród młodzieży wiedzy o Unii Europejskiej, a także o innych krajach Europy i Świata. Spotkania naszej młodzieży z rówieśnikami z innych państw stają się dobra okazją do sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się językami obcymi.

Młodzież wspaniale promuje polską kulturę i bogactwo polskiej historii. Występy koleżanek i kolegów, których gościliśmy w naszej szkole także cieszą się wielkim uznaniem.

W Gimnazjum odbywa się także szereg konkursów międzygimnazjalnych:

• Konkurs Informatyczny
  • Doświadczenie fizyczne roku
  • Potyczki z literaturą
  • Konkurs ekologiczny
  • Konkurs Piosenki Międzynarodowej
  • Igraszki matematyczne
  • Turniej Szachowy
  • Wojewódzki Konkurs “Stan Wojenny w Polsce i jego następstwa”