Przedświąteczne obchody

W ostatnim dniu nauki  2017 roku, tj. 21 grudnia obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez młodzież gimnazjalną i licealną pod kierunkiem nauczycieli. Wybór tekstów literackich dokonała p. A. Bocheńska-Szarota, o oprawę muzyczną zadbał p. W. Bacia, natomiast dekorację przygotowała p. A. Oleksy. To było iście ludowe przedstawienie nawiązujące do  Święta Godowego obchodzonego przez dawnych Słowian. A czego tam nie było ! : pod nogami widowni walała się słoma, młodzi aktorzy  przyszli do nas po kolędzie z Gwiazdą, Turoniem, Pasterzami, za którymi podążali Trzej Królowie. Śpiewali góralskie kolędy, rzucali do widzów owsem na szczęście, hajduki i parobki mazali węglem dziewczęta z widowni, a te przed nimi uciekały, a tyle przy tym było rwetesu i uciechy jak nigdy !  Oglądający żywo reagowali na odgrywane sceny. Wielka pochwała należy się uczniom z klasy 3c i 2c, którzy mówili piękną gwarą podhalańską.  Na ludową nutę zagrali na żywo młodzi muzykanci z Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina –  nasi licealiści z klasy 1B1 oraz gimnazjaliści z klasy 3d i 3c. Było kolorowo, głośno i wesoło, aktorzy spełnili się w swoich rolach ”wsiowych gadułów i przebierańców”. Do siego roku!