tel./fax (0-18)4443375 sekretariat@gim5.nsacz.pl

Pielgrzymka Szlakiem św. Kingi – dzień pierwszy

Uroczyste rozpoczęcie 27. Górskiej Pielgrzymki Szlakiem Świętej Kingi, odbywającej się w dniach 23-25 września 2016 roku miało tradycyjnie już miejsce w klasztorze sióstr klarysek w Starym Sączu. Od samego rana towarzyszyła nam wspaniała pogoda, dzięki czemu dosłownie tryskaliśmy entuzjazmem.
Na początku trasy spotkała nas miła niespodzianka – mieliśmy okazję poznać Jana Budziaszka, perkusistę popularnego zespołu „Skaldowie”, człowieka, który swoim życiem świadczy o prawdziwej obecności Jezusa wśród nas. Poprowadził on swoiste rekolekcje w drodze w formie rozważań różańcowych. Pan Jan uświadomił nam, że każdy człowiek, którego Pan Bóg stawia na naszej drodze jest wyjątkowy, jest dla nas darem, tylko musimy umieć wysłuchać go do końca. Około południa uczestniczyliśmy w wyjątkowej Mszy świętej w „polowych warunkach” przy Kamieniu świętej Kingi. Homilię wygłosił ksiądz Tomasz Koźbiał. Posileni eucharystycznym Ciałem Chrystusa, wyruszyliśmy w dalszą drogę w stronę Dzwonkówki. Hola, hola, jednak nie było to takie proste. Niczym na Golgotę, prowadzeni rozważaniem Męki Pańskiej, wspinaliśmy się po stromym zboczu.
Usatysfakcjonowani całodziennym wysiłkiem, szczęśliwie zawitaliśmy do Krościenka nad Dunajcem, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci chlebem i żurkiem u sióstr zakonnych.
Wydawałoby się, że nie będziemy mieć żadnej styczności z placówkami oświatowymi, jednakże okazało się, że kolejny rok z rzędu dane nam będzie nocować na sali gimnastycznej miejscowego liceum, gdzie mimo zmęczenia przed snem zażyjemy nieco ruchu podczas meczu piłki ręcznej pomiędzy zacnymi absolwentami a nie mniej zacnymi obecnymi uczniami.
Ciąg dalszy nastąpi …
Tekst: Katarzyna Majca, Weronika Jarzębak Zdjęcia: Anna Wantuch  http://gim5.nsacz.pl/galeria/nggallery/galeria/pielgrzymka-szlakiem-swietej-kingi-2016