„Moja przygoda w Muzeum” edycja 2016/2017

Wyniki międzynarodowego konkursu plastycznego „Moja przygoda w Muzeum” edycja 2016/2017!
Nagrodę zdobyła Magdalena Horowska uczennica kl. 2c.
Bardzo cieszy nas sukces Magdy, która swoje zdolności rozwija na dodatkowych zajęciach w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.
Pod kierunkiem swoich opiekunów przygotowywała następujące prace:
1. inspiracja twórczością Nikifora (filc)- op. Elżbieta Barciszewska – Kozioł,
2. inspiracja Sądeckim Parkiem Etnograficznym w Nowym Sączu (praca graficzna)- op. Agata Rolka,
3. inspiracja wystawą plakatu w Domu Gotyckim w Nowym Sączu (praca graficzna)- op. Agata Rolka

Organizatorem międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w Muzeum” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Okręgowe w Toruniu. Głównym organizatorem konkursu na etapie regionalnym jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
Na konkurs regionalny zgłoszonych zostało ogółem 204 prace dziecięce i młodzieżowe z 20 placówek szkolnych i pozaszkolnych oraz pracowni artystycznych. W konkursie wzięło udział 226 uczestników.
Zatem konkurencja była olbrzymia.
Magdzie życzymy dalszych sukcesów!