Bractwo Rycerskie Kerin

Uczniowie klas pierwszych oraz klasy 2c i 2d w dniu 16 maja 2017 roku wzięli udział w „Żywej lekcji historii”. Lekcja przeprowadzona przez Bractwo Rycerskie „Kerin” w ciekawy sposób

zaprezentowała czasy Bolesława Chrobrego i okoliczności zjazdu w Gnieźnie. Członkowie Bractwa  opowiedzieli o dawnych dziejach z historii Polski, ilustrując swoją opowieść scenkami. Wiele radości przyniosło uczniom wcielanie się w role rycerzy Bolesława Chrobrego, samego króla, czy biskupa Wojciecha. A jeśli o zjeździe gnieźnieńskim mowa, to nie mogło zabraknąć                  również cesarza Ottona III. Ogromnym entuzjazmem cieszyły się walki rycerskie.

Który z chłopaków nie chciałby chwycić za miecz, łupnąć w tarczę i nałożyć zbroję!

Chętnych było wielu. Ale tylko najodważniejsi  mogli sprawdzić ile waży broń i zbroja rycerska, zakładając na siebie kilkunastokilogramową kolczugę i spróbować się w niej poruszać.

Lekcja prowadzona była w sposób ciekawy i humorystyczny. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych. Mieli okazję w nietypowy sposób utrwalić wiedzę na temat naszych pierwszych  Piastów, bo także Mieszko I nie został pominięty.

Zdjęcia może nie są najlepszej jakości, ale widać że „nauka bawi uczniów” i uczniowie „bawią się nauką”. http://gim5.nsacz.pl/galeria/nggallery/galeria/bractwo-kerin

Nauczyciele historii obiecują, że za rok Bractwo Kerin znowu zawita w mury naszego gimnazjum.