Doświadczenie przyrodnicze roku

Doświadczenie przyrodnicze  roku

Dnia 20 października bieżącego roku odbył się w naszej szkole, czyli Gimnazjum nr 5 im. Świętej Kingi konkurs. Konkurs dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Konkurs z przedmiotów, które niejednego gimnazjalistę wprawiają w kompleksy i spędzają sen z powiek – fizyki, biologii, chemii i geografii. Wybrane dwuosobowe zespoły z poszczególnych szkół stawały przed losowo wybranym doświadczeniem. I choć wydaje się, że to ci młodzi uczestnicy konkursu mogli być zestresowani, to za kulisami również można było zobaczyć zdenerwowanie. Śmiałkowie z klas: 2A, 2C, 3C przedstawiali doświadczenia z biologii, fizyki i chemii. Nerwowe krzątanie się wokół przygotowanych probówek, substancji chemicznych i tajemniczych urządzeń fizycznych. Na szczęście, pokazy udały się (prawie) doskonale, przez co mamy nadzieję, zachęciliśmy uczestników do przyjścia w skromne progi naszej szkoły i doświadczenia tych i wielu innych eksperymentów na własnej skórze. Pod koniec eksperymenty zostały przedstawione przed szanownym jury. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem szkół podstawowych, dlatego rozgrywki toczyły się w dwóch turach .
Oto wyniki : I tura:
1. SP nr 7 : Aleksandra Zabrzeńska i Maja Oracz „Działanie żółci w dwunastnicy”,
2. SP nr 21 :Karolina Galara i Oliwia Klok „Bomba pianowa”
3.SP nr21 : Sylwia Feryńska i Nicole Borek „Pompowanie balonu”.
II tura:
1 . SP nr 11:Kinga Kapturkiewicz i Mateusz Basiaga ”Próby spadochronowe”
2 .SP nr 20 : Bartłomiej Szwarga i Dawid Stanek „Działanie żółci w dwunastnicy”
3. SP nr 18 Jakub Radzik i Matylda Paschek „Gęstość płynów”
Serdecznie gratulujemy zwycięskim zespołom i nauczycielom, którzy podjęli się trudu zorganizowania konkursu jak i współpracy z nami. Dziękujemy i szykujemy się już na następny rok. Julia Cisak http://gim5.nsacz.pl/galeria/nggallery/galeria/doswiadczenie-przyrodnicze-roku-odslona-pazdziernikowa