tel./fax (0-18)4443375 sekretariat@gim5.nsacz.pl

Wyjazd 2a i 2d do Krakowa

Na początku listopada  wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. W sumie 50 osób, uczniowie klasy 2a i 2c oraz nasi nauczyciele opiekunowie – pani Monika Nadolska, pani Bożena Sorota, wychowawczyni 2a pani Irena Mogilska i wychowawczyni 2c pani Anastazja Plechta. Wycieczka wywarła na nas ogromne wrażenie.
Wchodząc do Fabryki Schindlera wszyscy pomyśleliśmy „muzeum jak to muzeum..”
Jednak już w drugim pomieszczeniu z wielką mapą i zdjęciami każdego zainteresował dalszy ciąg zwiedzania. W kolejnych salach nikt nawet się nie zaśmiał, panował poważny nastrój, skupiliśmy się na słowach pani przewodnik, która wszystko dokładnie nam opowiadała. Ciekawe eksponaty przykuwały naszą uwagę. Mieliśmy okazję poznać historię krakowskiego getta z czasów II wojny światowej.
Po wyjściu z muzeum każdy z nas dyskutował o tym, co zobaczyliśmy. Wyjazd ten całkiem zmienił nasze spojrzenie na ciężkie losy Polski w czasach okupacji niemieckiej. To była ważna lekcja historii.
Odwiedziliśmy także Teatr Ludowy w którym obejrzeliśmy rewelacyjny spektakl muzyczny pt. „Błysk Rekina”. Od pierwszych minut aktorzy zdobyli naszą uwagę. Sposób, w jaki śpiewali i wyrażali się idealnie pasował do naszego pokolenia. „Rockowa muzyka! Świetne teksty! Brawurowe popisy taneczne! Młodość i niesamowita energia!” – reklama nie kłamała! Każdemu z nas sztuka bardzo się podobała.
Wycieczkę do Krakowa na pewno zapamiętamy na długo. Był to jeden z lepszych wyjazdów. Jesteśmy wdzięczni naszej pani za zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu, który dał nam dużo do myślenia i zmusił do refleksji.

Gabrysia Marszałek (2c) http://gim5.nsacz.pl/galeria/nggallery/galeria/wycieczka-2a-i-2c