Święto Szkoły 2015

Jak co roku w rocznicę kanonizacji Patronki Gimnazjum nr 5 przez św. Jana Pawła II obchodziliśmy Święto Szkoły. 16 czerwca barwny korowód wyruszył sprzed budynku przy ulicy Nadbrzeżnej 77.  Za pocztem sztandarowym kroczył orszak Pani Sądecczyzny Księżnej Kingi , której towarzyszyły damy dworu i giermkowie. Uroczystą Mszę świętą odprawił ksiądz Stanisław Kurczab. W kazaniu skierowanym do zebranych w kościele Matki Bożej Niepokalanej zachęcił do naśladowania Patronki. Podkreślił, że każdy powinien w swoim życiu być gotowym do czynienia dobra. Teatr szkolny prowadzony przez panią Jolantę Górowską i panią Elżbietę Słomkę – Lewandowską przygotował spektakl pt.”Żywot Świętej Kingi według Jana Długosza”, jako,że w tym roku obchodzony jest Rok Jana Długosza. Przed oczyma widzów pojawiały się kolejno sceny z życia Kunegundy dziewczynki, księżnej i mniszki. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Lucyna Zygmunt, wspominając historyczny dzień kanonizacji 16 czerwca 1999 r. Zwróciła uwagę, że każdy uczeń gimnazjum jest wyjątkowy, bo pozostawia ślad w historii szkoły. Na uczniów i nauczycieli w budynku szkoły czekał poczęstunek przygotowany wspólnymi siłami rodziców i nauczycieli. Wyborne ciasta, chleb ze smalcem i owoce znikały w mgnieniu oka. W galerii można obejrzeć zdjęcia z uroczystości.