Ślubowanie uczniów klas I

„Jak przed wiekami spójrz Kingo Święta…”

Słowa hymnu szkoły zabrzmiały na początek ślubowania uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Kingi w Nowym Sączu, które tradycyjnie odbyło się w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu 20 października 2014 roku. Podczas kazania ksiądz Stanisław Kurczab – szkolny katecheta wskazał, że młodzi ludzie żyjący w XXI wieku powinni wzorować się na patronce szkoły, ucząc się od niej prawdomówności, troski o drugiego człowieka i wierności zasadom, są to bowiem wartości uniwersalne i nieprzemijające. Po Eucharystii przewodniczący klas uroczyście ślubowali na sztandar szkoły „z godnością i odwagą podejmować obowiązki, wzrastać w mądrości i dobroci, pamiętając, iż jesteśmy nadzieją przyszłości”. Następnie głos zabrała Lucyna Zygmunt – dyrektor szkoły, życząc uczniom wielu sukcesów w nowej szkole, zapewniając jednocześnie, że zawsze mogą liczyć  na pomoc i wsparcie ze strony wszystkich pracowników szkoły. Dodała, że obowiązkiem każdego młodego człowieka jest dobre wykorzystanie danego mu czasu i rozwijanie talentów. Chwilę potem pierwszoklasiści obejrzeli inscenizację legendy o świętej Kindze przygotowanej przez kolegów z klasy 2 c pod czujnym okiem Elżbiety Słomki – Lewandowskiej. Po powrocie do szkoły uczniowie złożyli kwiaty pod figurą patronki poświęconą przez św. Jana Pawła II w Starym Sączu w 1999 roku. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.