Sądeczanin laureatem Małopolskiego Konkursu Biologicznego – artykuł z portalu Sądeczanin.info

Maciej Albrzykowski, uczeń Gimnazjum nr 5 im. Świętej Kingi z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu jako jedyny z nowosądeckich gimnazjalistów został laureatem Małopolskiego Konkursu Biologicznego. W konkursie brało udział około 3 500 gimnazjalistów z województwa małopolskiego, z czego 177 zostało finalistami a 22 laureatami. Na uroczystym zakończeniu konkursu w Krakowie Maciek otrzymał nagrodę i zaświadczenie upoważniające do przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej. Jako laureat został zwolniony z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Sukces Maciek zawdzięcza przede wszystkim swojemu talentowi, zaangażowaniu, ogromnemu wkładowi pracy i chęci poszerzania swojej wiedzy. Te Jego cechy pozwalają mi wierzyć, że w przyszłości osiągnie najwyższe cele – mówi Jolanta Ogorzały, nauczycielka która przygotowała ucznia do konkursu.

Wiem, że nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie ciężka praca, rezygnacja na pewien czas z pewnych upodobań i przyjemności, jak również wielkiego wsparcia ze strony mojej nauczycielki pani Jolanty Ogorzały. Na pewno tej wiedzy z konkursu nie zmarnuję, zamierzam kontynuować naukę w liceum w klasie o profilu biologiczno-chemicznym, będę nadal czytał moje ulubione czasopisma jak : „Świat Wiedzy” i „Sekrety Medycyny” . W przyszłości poświęcę się medycynie lub pracy naukowej – stwierdza szczęśliwy laureat.

(JB)