Potyczki szóstoklasistów

Dokładnie sześć tygodni po sprawdzianie zaprosiliśmy szóstoklasitów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, żeby w luźnej formie sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego, historii i sztuki. 15 maja w szranki stanęli uczniowie SP nr 7, SP nr 11, SP nr 18, SP nr 20 i SP nr 21.  Musieli oni wykonać kilka emocjonujących zadań, a były to zaprojektowanie z papieru, worków z pomocą sznurka i taśmy „szkolnego stroju ucznia przyszłości”, odgadywanie utworów muzycznych będących ilustracją popularnych filmów, rozpoznawanie po atrybutach bogów olimpijskich, rozwiązywanie krzyżówki polonistycznej i historyczno – sportowej oraz  odgadywanie postaci polskich królowych po fragmentach ich pamiętników. Chociaż chodziło o zabawę, nie zabrakło zaciętej rywalizacji i nerwów. A oto wyniki: I miejsce – SP nr 11, II miejsce – SP nr 20, III miejsce – SP nr 18. Gratulacje!