Kolejne historyczne sukcesy – Łukasz Mogilski jedzie do Brukseli

Łukasz Mogilski i Paweł Szkarłat zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu  „Ocalić od zapomnienia – pamięć  o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim”. Łukasz w  kategorii praca modelarska, natomiast  Paweł praca multimedialna.Ksiądz Stanisław Kurczab udzielał cennych wskazowek jako wytrawny modelarz.Bardzo mu za to  dziękujemy. Jego pasja modelarska nie zna granic;-) Opiekunem naukowym  uczniów była nauczycielka historii Anastazja Plechta.

W dniu 19 maja, w SP nr 21 odbył się uroczysty finał ogólnopolskiego konkursu „Ocalić od zapomnienia – pamięć o niezłomnych pilotach: por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim”.

Pracę modelarską (modele samolotów, na których latał gen. bryg. pil. Stanisław   Skalski) wykonało 68  uczestników w tym 57 uczniów z polskich szkół a spoza granic 11 uczestników.

W prezentacji multimedialnej – generała  brygady  pil. Stanisława Skalskiego  upamiętniło 80 uczestników.

Nasi laureaci – Łukasz Mogilski (praca modelarska) i Paweł Szkarłat (praca multimedialna) - w tym czasie zwiedzali piękną Pragę;-) W ich imieniu nagrody i dyplomy  odebrała pani Anastazja Plechta.

Dla Łukasza najcenniejszą nagrodą jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. http://gim5.nsacz.pl/galeria/nggallery/galeria/konkurs-lukasza-i-pawla