Doświadczenia Przyrodnicze Roku

Dnia 9 czerwca 2015r (tj. wtorek) w naszym gimnazjum  odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego. W potyczkach  brały udział uczniowie SP nr 7, SP nr 11, SP nr 18, SP nr 20 i SP nr 21 oraz uczniowie naszego gimnazjum. Zagania uczniów oceniało jury w składzie Pani Joanna Mikulska, Pani Kinga Puścizna oraz Maciej Albrzykowski – laureat Małopolskiego Konkursu Biologicznego .
Uczniowie ze szkół podstawowych prezentowali się wspaniale, chociaż wykonywanie i prezentowanie doświadczeń o tematyce fizycznej, chemicznej i biologicznej to niełatwe wyzwanie.
Oceniano: cel, opis doświadczenia, wykonanie i wyjaśnienie – maksymalnie można było zdobyć 10 pkt.
I miejsce zajęli uczniowie SP nr 7: Paweł Buchta i Ignacy Rajca w doświadczeniu pt. „ Ciepła woda unosi się”
II miejsce – uczniowie SP nr 20: Dawid Stanek i Jakub Janur w doświadczeniu pt. „Instrument muzyczny – szklanki”
III miejsce – uczniowie SP nr 21: Łucja Psoniak i Kacper Szczypuła w doświadczeniu pt. „Czego ogień potrzebuje, by się palić?”
Wszyscy zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a medaliści i pozostali uczestnicy dyplomy.

Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali pokaz ciekawych doświadczeń:
– Aleksandra Obtułowicz z kl.2c : „Otrzymywanie tlenu”
– Natalia Dybiec z kl. 2c : „Skład substancji organicznej”
– Alicja Pawłowska z kl. 2c: „Właściwości CO2”
– Zbyszek Chruślicki z kl. 2d: „ Elektryzowanie ciał”
– Andrzej Karpiński z kl. 2d: „Spalanie tlenu”
– Katarzyna Majcher z kl. 2d: „Jajko w butelce”
– Joanna Zielińska z kl 2d: „ Wulkan” oraz „Gumowe ucho”
Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży nauk przyrodniczych i zachęcanie ich do twórczego myślenia i kreatywnej pracy.

Organizatorami konkursu są: Joanna Mikulska, Grażyna Pałka i Grzegorz Kaczmarczyk