Bogu na chwałę, ludziom ku uciesze – kiermasz dla Oli

Od kilku tygodni młodzież, rodzice i nauczyciele Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Kingi  w Nowym Sączu każdą wolną chwilę poświęcali na wytwarzanie z najróżniejszych materiałów ozdób choinkowych, stroików, wypiek pierników, a wszystko dlatego, że postanowili zafundować koleżance z klasy I obóz rehabilitacyjny. Ola jest uczennicą mającą poważną wadę wzroku. Jest bardzo dzielna i stara się jak najlepiej wywiązywać się ze swoich obowiązków. Kiermasz zorganizowano dzięki gościnności księdza proboszcza parafii Matki Bożej Niepokalanej na osiedlu Millenium. Od samego rana 14 grudnia zgrana ekipa uczniów gimnazjum pod kierunkiem Pani Ewy Tomczak ustawiała barwne stoiska, tak, aby wierni mogli zaraz po Mszy św. zakupić cuda i cudeńka wprowadzające w atmosferę świąt. Z dumą można powiedzieć, że doceniona została estetyka i pomysłowość wykonania ozdób oraz fakt, że były ręcznie robione. Jakże wielka była radość, gdy okazało się, że dzięki pracowitości uruchomionej przez gorące serca uczniów, nieocenionych rodziców i nauczycieli, udało się zebrać kwotę wystarczającą na sfinansowanie obozu dla Oli. Tych, którzy przegapili kiermasz bożonarodzeniowy, zapraszamy przed Wielkanocą. Dziękujemy wszystkim za wsparcie szczytnego celu. Życzymy pięknych, spędzonych w rodzinnej atmosferze świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiego dobra w Nowym Roku.